Külföldről támadják a Mandinert, amióta feltártuk, hogy halálra vertek egy kényszersorozott magyar állampolgárt az ukrán toborzók

Az informatikai támadás elhárításán kollégáink folyamatosan dolgoznak.

Németh Zsolt külügyi államtitkár egyebek mellett „a megújult magyar alkotmányos rendszer konszolidációjáról, a 2014-es választások jelentőségéről” – tájékoztatta csütörtökön hivatalában Thomas Melia amerikai helyettes külügyi államtitkárt.
A Külügyminisztérium parlamenti államtitkára arról is beszámolt vendégének, hogy a kormány elkötelezett a romák integrációja és az antiszemitizmussal szembeni fellépés mellett – közölte a tárca az MTI-vel. A két vezető külügyi tisztségviselő arról egyeztetett, hogy milyen lehetőségek kínálkoznak az együttműködésre Budapest és a megújuló washingtoni kormányzat, az új vezetésű amerikai külügyminisztérium között. (Az újraválasztott Barack Obama amerikai elnök hétfőn tette le hivatali esküjét; a távozó Hillary Clinton helyére John Kerryt, a szenátus külügyi bizottságának demokrata elnökét jelölte külügyminiszternek.)
A felek megbeszélést folytattak a közép-európai évről is, amelynek során Magyarország tölti be a visegrádi csoport (Csehország, Lengyelország, Magyarország és Szlovákia), valamint a Közép-európai Kezdeményezés (KEK) elnöki posztját. Eszmét cseréltek továbbá a kelet-európai régió politikai folyamatairól és az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezetnek a térségben betöltött szerepéről.
Németh Zsolt beszámolt Meliának mianmari látogatásáról és arról, hogy a délkelet-ázsiai országnak Magyarország átadja a rendszerváltozás idején szerzett tapasztalatait. A magyar külügyi államtitkár január közepén járt Mianmarban, ahol mások mellett az államfővel és a külügyminiszterrel tárgyalt. Mindketten arra kérték, hogy Magyarország ossza meg tapasztalatait a rendszerváltozásról.